Linde küpsiste kasutamise põhimõtted

Need küpsisepõhimõtted kehtivad õigusteabes viidatud äriühingu Linde veebisaidi kohta.

ELi õigusaktide järgi peavad kõik veebisaitide haldajad teavitama veebisaidi külastajaid küpsiste ja muude sarnaste tehnoloogiate, nt pikslite (edaspidi „küpsised“), kasutamisest ja saama kasutajalt nõusoleku küpsiste kasutamiseks.

Nõusolek küpsiste kasutamiseks

Meie veebisaitide esmakülastusel kuvatakse küpsiste riba ja suvandil „Küpsisesätted“ klõpsates saate meie privaatsuseelistuste keskust külastada. Seal on Teil võimalik valida ja kontrollida, milliseid küpsiseid me Teie seadmesse paigaldame.

Mis on küpsised?

Küpsised on väikesed tekstifailid, mille külastatav veebisait Teie seadmesse (arvuti, sülearvuti, nutitelefon, tahvelarvuti) saadab. Küpsised salvestatakse Teie seadme veebilehitseja failikataloogi. Teie veebilehitseja saadab need küpsised igal taaskülastusel veebisaidile tagasi, et see saaks tuvastada Teie seadme ja täiustada iga uue külastuse kasutuskogemust. Küpsiste abil saame näiteks veebisaiti kohandada nii, et see vastaks paremini Teie huvidele, või salvestada Teie salasõna, et te seda iga kord uuesti sisestama ei peaks.

NB! Meie veebisaidi teatud funktsioonid ei pruugi ilma küpsisteta enam toimida või õigesti toimida.

Lisateabe küpsiste ja nende üldise toimimise kohta leiate veebisaidil www www.allaboutcookies.org või www.youronlinechoices.eu.

Küpsiste liigid

Sõltuvalt funktsioonist ja otstarbest jagunevad küpsised järgmiselt: kohustuslikud küpsised, toimivusküpsised, funktsionaalsed küpsised ja reklaamiküpsised.

Kohustuslikud küpsised
Kohustuslikud küpsised on nõutavad meie veebisaitidel navigeerimiseks ja veebisaidi põhifunktsioonide kasutamiseks. Nende küpsiste hulka kuuluvad sisselogimis-, ostukorvi- või küpsisesätteid salvestavad küpsised. Ilma nende ei ole teatud põhifunktsioonide pakkumine võimalik. Kohustuslikud küpsised on alati aktiveeritud ja paigaldatakse Teie nõusolekuta.

Kui kohustuslike küpsistega seoses töödeldav teave peaks kvalifitseeruma isikuandmeteks, on nende töötlemise õiguslikuks aluseks Linde õigustatud huvi veebisaidi haldamiseks (isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lg 1 punkt f).

Toimivusküpsised
Toimivus- e analüütilised küpsistega kogutakse teavet meie veebisaitide kasutamise kohta. Nende abil tuvastatakse näiteks Teie veebilehitseja, operatsioonisüsteem, külastatud veebisaidid, veebisaidi külastuste kestus ja arv, eelnevalt külastatud veebisait, kõige sagedamini külastatud veebisaidid ja tekkinud vead. Seda teavet kogutakse koondatud ja anonüümses vormis. Nii ei ole isiku tuvastamine võimalik. Teavet kogutakse vaid meie veebisaitide kasutuskogemuse hindamiseks ja täiustamiseks.

Kui toimivusküpsistega seoses töödeldav teave peaks kvalifitseeruma isikuandmeteks, on nende töötlemise õiguslikuks aluseks Linde õigustatud huvi veebisaidi haldamiseks (isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lg 1 punkt f).

Funktsionaalsed küpsised
Funktsionaalsed küpsised võimaldavad veebisaidil salvestada juba sisestatud teavet ja suvandeid (nt kasutajanimi, keeleseaded, paigutuse sätted, kontaktieelistused või Teie asukoht), et pakkuda teile täiustatud isikupärastatud funktsioone. Neid kasutatakse ka soovitud funktsioonide (nt videote esitamine) lubamiseks.
Kui funktsionaalsete küpsistega seoses töödeldav teave peaks kvalifitseeruma isikuandmeteks, on nende töötlemise õiguslikuks aluseks Linde õigustatud huvi veebisaidi haldamiseks (isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lg 1 punkt f).

Reklaamiküpsised
Reklaami- e turundusküpsiseid kasutatakse teile kohasema ja huvipõhisema sisu pakkumiseks, reklaamide kuvamissageduse piiramiseks ja reklaamikampaania tõhususe mõõtmiseks. Nende abil registreeritakse, kas külastasite reklaamitud veebisaiti või mitte, ja kui, siis millist sisu kasutasite. Seda teavet võidakse jagada kolmandate isikutega, nt reklaamijatega.

Reklaamiküpsistega (kui üldse) seoses kogutavate isikuandmete õiguslikuks aluseks on Teie nõusolek (isikuandmete kaitse määruse artikli 6 lg 1 punkt f).

Meie veebisaidil kasutatud küpsised

Lisateavet küpsiste kasutamise kohta leiate meie privaatsuseelistuste keskusest. Seal saate igal ajal ka oma nõusolekut anda või tühistada ja/või oma küpsisesätteid muuta.

Uuendused

Neid küpsisepõhimõtteid uuendatakse aeg-ajalt.

Mai 2020