Kui järgite kasutusjuhiseid, on vedelgaas väga töökindel ja ohutu energiaallikas. Ohud tulenevad sageli sellest, et seadmed on valesti paigaldatud ja hooldatud või on kasutatud valet varustust. AGA pakutavad gaasid on kontrollitud ning kasutame ainult heaks kiidetud tootjate seadmeid ja tarvikuid.
Vedelgaasiballooni täitmisel kontrollitakse ballooni ja ventiili põhjalikult ning vajadusel hooldatakse. Müügi jaoks sobimatu balloon eemaldatakse ringlusest. Toorainet analüüsitakse enne täitmist. Pärast täitmist tehakse balloonile kontrollkaalumine ja selle tihedust testitakse survetestiga. Heakskiidetud balloon pitseeritakse.
AGA vedelgaasiballooni ventiilil on plastikkate, mis garanteerib, et toode on kvaliteetne, samal ajal vähendab see nii gaasilekke ohtu kui kaitseb ballooni ventiili.
Kõigi AGA vedelgaasiballoonide sees on ohutusventiil, mis tasakaalustab ballooni sisemise ülerõhu. Kui balloon kuumeneb üle, vabastab ventiil ülerõhu, hoides nii ära võimaliku ohu.
AGA vedelgaasile on lisatud lõhnaainet, mis aitab iseloomuliku lõhna abil võimalikku leket varakult märgata.
Kinnita balloon säilitamiseks mõeldud kohas nii, et see ei saaks ümber kukkuda. Reisimiseks mõeldud sõidukeis tohib hoida kuni 25 kg vedelgaasi.
Enne haagissuvila kasutuselevõttu vii läbi igakevadine seadmete korrasoleku kontroll.
Veendu, et haagissuvilas ja vedelgaasi hoidmiseks mõeldud kohas oleks alati piisav ventilatsioon. Ära lukusta balloonide hoidmise kohta, kui viibid ise haagissuvilas.
Eluruumides peab gaasisüsteemi nominaalrõhk olema 30 mbar ja sinna ei tohi paigaldada teise nominaalrõhu jaoks mõeldud gaasil töötavaid seadmeid. Ära paigalda ise seadmeid, kuna see võib olla ohtlik!
Veendu, et balloon ei lähe ümber ega pääse liikuma.
Paadis saad hoida maksimaalselt 25 kg vedelgaasi. Aseta vedelgaasiballoonid eluruumidest eraldatud kohta, millel on välisõhuga ühendatud otsetuulutus.
Vähemalt korra aastas kontrolli seadmete ja voolikute korrasolekut.
Hästipõleva vedelgaasi leek on värvilt sinine. Kollane leek ja süttimisraskused viitavad sellele, et põletit tuleb puhastada.
Küttekehad ja külmik tuleb hoida suletud süsteemina, mille puhul võetakse põletatav õhk väljast ja põlemisgaasid kaovad välisõhku.
Lekked on levinuim õnnetuste põhjus. Kontrolli seebiveega või AGA lekke kontrollimise pihustiga (TL4), et seade oleks tihe ja et voolikutes ega liitmikes poleks lekkeid.
Välista võimalikud gaasilekked, sulgedes ballooni ventiili alati, kui sa gaasiseadet ei kasuta.
Vedelgaasiballoonidel on kaitseventiil, mis välistab selle plahvatamise tulekahju korral. Et see ventiil oleks töökorras, peab balloon olema püstiasendis nii kasutamise kui ka ladustamise ajal.
Vedelgaasiballooni õige rõhu kindlakstegemisel kasuta rõhuregulaatorit. Kodus kasutataval rõhuregulaatoril peab olema 30-millibaarine madalrõhu regulaator.
Ühe vedelgaasi kilo põlemisel kulub 12 kuupmeetrit õhku.
Kui vedelgaasiballoon kuumeneb liialt, võib kaitseventiil avaneda ning gaas haihtub balloonist. Ära seepärast hoia ballooni grilli all või teistes kohtades, kus temperatuur võib tõusta üle 65 °C, nt klaasidega kinni ehitatud rõdul või otsese päikesevalguse käes olevas autos.
Vedelgaas on kütus. Hoidu riskidest ja kasuta selleks spetsialistide abi.
Balloon peab olema vähemalt 1 meetri kaugusel ahjust, puupliidist või teistest küttekolletest ja lisaks vähemalt 20 cm kaugusel soojenevatest pindadest nagu pliidid ja radiaatorid.
Hoia vedelgaasiballoone näiteks köögikapis, mille ülemises ja alumises osas on ventilatsiooniavad. Balloone ei tohi hoida magamisruumides.
Ladusta vedelgaasiballooni kohas, kus sellel pole võimalik kuumeneda – ballooni temperatuur ei tohi tõusta kõrgemale kui 40 °C.
Majast välja paigutatud balloonid tuleb ohutuse huvides hoida luku taga.
Vedelgaasiga seotud püsipaigaldusi tohib teha vaid vastavat luba omav gaasiseadmete paigaldamisega tegelev ettevõte.
Kasuta ainult vedelgaasi jaoks mõeldud voolikuid, mis on mõeldud kasutamiseks kuni –30 °C juures. Kodus kasutamiseks mõeldud vedelgaasivooliku värvus on oranž. Vaheta voolikut vähemalt igal kolmandal aastal.
Gaasiahjus kasutatavad nõud peavad olema alumiiniumist või teflonist. Kasuta tavalise küpsetuspaberi asemel alumiiniumfooliumi ja kontrolli, et toidunõu ei puutuks kokku ahju taga- ega külgseintega.
Eemalda plastikust ventiilikate.
Veendu, et rõhuregulaatori lüliti on SULETUD asendis.
Kinnita rõhuregulaator suruventiilile, tõstes kaeluskinnitit ja asetades regulaatori ballooniventiilile.
Vajuta kaeluskinnitit alla, kuni kuuled klõpsatust.
Pööra rõhuregulaatori lüliti AVATUD asendisse ja gaasiseade on kasutamiseks valmis.