KKK

Vedelgaas

Miks tuleb vedelgaasiballooni säilitada püstiasendis?
Vedelgaasiballoonil on kaitseventiil, mis välistab selle plahvatamise tulekahju korral. Et ventiil oleks töökorras, peab balloon olema püstiasendis nii kasutamise kui ka ladustamise ajal.

Kuidas teada saada, kui palju gaasi on vedelgaasiballoonis alles?
Balloonis oleva gaasi koguse saad kindlaks teha kaaludes. Ballooni peal on kirjas omakaal ehk nn taarakaal, mis arvatakse kogukaalust maha. Vahe on balloonis sisalduva gaasi hulk. Komposiitballoonis oleva gaasi hulka on näha tänu ballooni läbipaistvusele.

Kui suure koguse vedelgaasiga võrdub 1 kW?
Üks kilogramm vedelgaasi sisaldab 12,8 kWh energiat, so 78,125 g vedelgaasi tunnis.

Kas vedelgaasiballoone võib hoida talvel väljas?
Jah, vedelgaasiballoone on lubatud talvel väljas hoida. Vedelgaas külmub temperatuuril –187°C, mis tähendab, et see ei külmu balloonis kunagi. Seevastu ei tohi vedelgaasi hoida lauspäikese käes ja kuumas.

Miks ei sisalda vedelgaasiballoonide hind taara hinda?
Vastavalt seadustele ja määrustele läheb vedelgaasiballooni taara omandiõigus vedelgaasiballooni ostu korral täiel määral üle kliendile. Seetõttu ei ole vedelgaasiballoonide puhul tegu panditaaraga ning neid ei saa raha vastu tagastada. Rendiballooni eelis kliendi omandisse ostetava gaasiballooni ees on see, et AGA võtab vastutuse rendiballoone pidevalt testida ja kontrollida, et tagada nende ohutus.

Kas vedelgaasi ballooni tohib vedada oma autos?
Vedelgaasi ballooni võib vedada autos, kui balloon on püstiasendis ja korralikult (nt kinnitusrihmaga) kinnitatud. Küsige AGA teeninduspunktist ballooni kinnitusrihma, mille abil saate ballooni autosae ohutult kinnitada.

Miks on komposiitballoonis vedelgaas võrreldes terasballooniga kallim?
Komposiitballooni soetushind on terasballoonist oluliselt kõrgem. Samuti on komposiitballlooni täitmine ja hooldus mõnevõrra kallim, mis sisaldubki ballooni soetushinnas.

Komposiitballoonil on aga palju eeliseid võrreldes terasballooniga. Tänu oma kergusele, vastupidavusele ning rooste- ja kriimustumiskindlusele on komposiitmaterjalist balloon väga kasutajasõbralik. Komposiitmaterjal on poolläbipaistev, mis võimaldab jälgida gaasitaset, et õigeaegselt uus gaasiballoon varuda.

Kas võin vedelgaasi hoida valamu all?
Kui ladustamisruum on hästi ventileeritud, võib vedelgaasiballoone ladustada ka seal, kuid eelistatavalt tuleks neid eelkõige ladustada väljas (nt kuur või garaaž).

 

AQVIA®

Kuidas saab gaseeritud vett maitsestada?
Maitsestamiseks sobib kasutada nii spetsiaalseid AQVIA siirupeid ja siidrikontsentraate, kui kõiki teisi poes müüdavaid siirupeid. Ka naturaalseid maitse- ja lõhnaained nagu laimi-, sidruni- või kurgiviil muudavad vee maitsekaks.

Kust saab siirupeid ja siidrikontsentraate osta?
AQVIA siirupid ja siidrikontsentraadid on müügil kõigis Euronicsi kauplustes üle Eesti. Teisi siirupeid saab osta toidupoodidest.

Leia lähim edasimüüja siit.

Kas on normaalne, et PET-pudeli põhi tuleb mõnikord lahti?
Jah, see on normaalne. Pudeli põhi on lahtikäiv, et seda oleks lihtne puhastada ja pesta.

Kas PET-pudelit võib pesta nõudepesumasinas?
Ei, kuna nõudepesumasina vee temperatuur on liiga kõrge, mille tulemusel võib pudel deformeeruda. Pudel ei talu kuumust üle 40°C.

Kas limonaadi tehes võib siirupi lisada otse pudelisse?
Ei, siirupi lisamine enne gaseerimist või selle ajal ei ole lubatud, kuna suhkur ja lisandid võivad põhjustada kaitseklappide kinnikleepumise ning muuta seadme kasutamise ohtlikuks. Limonaadi tegemiseks lisage siirup kas klaasi või kannu ning valage sellele gaseeritud vesi.

Mis on süsihappegaas?
Süsihappegaas on värvitu nõrga hapuka lõhnaga gaas, mille osakaal õhus on ligikaudu 0,03%. Looduslikult tekib süsihappegaas hingamisel, tööstuslikul teel toodetakse seda põlemisel tekkivate heitgaaside puhastamise kaudu, kääritamisega või ammoniaagi tootmisel saadava kõrvalsaadusena. Oma omaduste tõttu leiab süsihappegaas peamiselt kasutust toiduainetööstuses, tulekustutites, jookide gaseerimisel ning ka meditsiinis.

Madalal temperatuuril muutub süsihappegaas gaasilisest olekust tahkeks – kuivjääks või kuivlumeks – mida kasutatakse nt toiduainete jahutamiseks nii tootmisprotsessi kui transportimisel, aga ka puhastamiseks pritsimise teel.

Kui kaua võib täis süsihappegaasiballoon seista, kui selle plomm on terve?
Kuna süsihappegaasiballooni sisu käsitletakse toiduainena, on tootel punasele plommile tembeldatud kuupäev „parim enne”, millest hiljem ei ole toodet soovitav kasutada.

Kust saab süsihappegaasiballoone osta?
Süsihappegaasiballoone saab osta ja täisballooni vastu vahetada kõigis AGA teeninduspunktides ning Euronicsi kauplustes üle Eesti.

Kas süsihappegaasiballoon võib puruneda?
AGA järgib süsihappegaasiballoonide täitmisel ja käitlemisel surveanumatele kohaldatavaid rangeid eeskirju ja nõudeid, mistõttu on selle kasutamine ohutu.

Kas võib olla täiesti kindel, et süsihappegaasiballoon ei purune?
AGA süsihappegaasiballoon ei purune, kui seda kasutatakse õigesti. Kui balloonides olev rõhk tõuseb tavapärasest kõrgemale tasemele, avaneb ballooni plahvatamise asemel selle kaitseplaat, mis vabastab ballooni rõhu alt.

Millised on süsihappegaasiballoonidega kasutamisega seotud muud ohud?
Õigel kasutamisel ei ole süsihappegaasiballoonide kasutamine ohtlik, kuid meeles tuleks pidada, et juhul, kui süsihappegaas lekib, võib see halva ventilatsiooniga ruumides põhjustada lämbumist.

Kui palju peaks süsihappegaas lekkima ja kui väikeses ruumis, et lämbumisoht oleks tõenäoline?
Selline olukord tekib vaid väga kõrge süsihappegaasi kontsentratsiooni ja väga halva ventilatsiooni korral väikeses ruumis. Väikese lekke puhul ei ole oht suur.

Kuidas märgata süsihappegaasi leket ja kuidas sellises olukorras käituda?
Pisema lekkega tavalisest süsihappegaasiballoonist ei kaasne tavaolukorras mingit ohtu. Ka siis, kui balloon on vigane või seda on käsitsetud nii, et süsihappegaasi lekib suuremas koguses, ei kaasne tavaolukorras sellega ohtu. Kindlasti tuleks balloon viia tagasi ostukohta ning vea ilmnemisest teavitada.

Millal lisada vette siirupit või teisi maitse- ja lõhnaaineid?
Siirup või teised maitse- ja lõhnaained tuleb lisada pärast vee gaseerimist eraldi anumas.

Kust saab siirupeid ja siidrikontsentraate osta?
AQVIA siirupid ja siidrikontsentraadid on müügil kõigis Euronicsi kauplustes üle Eesti. Teisi siirupeid saab osta toidupoodidest.

Kuidas saab gaseeritud vett maitsestada?
Maitsestamiseks sobib kasutada nii spetsiaalseid AQVIA siirupeid ja siidrikontsentraate, kui kõiki teisi poes müüdavaid siirupeid. Ka naturaalseid maitse- ja lõhnaained nagu laimi-, sidruni- või kurgiviil muudavad vee maitsekaks.